mcrblg-header-image

search

Wielu z nas zapewne widziało operatorskie panele.


Wielu ludzi zapewne widziało panele operatorskie w filmach – duże, często rozciągające się na pełne ściany, pełne tajemniczych pokręteł, przycisków i ekranów. Bardzo mało osób zapewne wie, do czego takie panele służą.

Tymczasem panele HMI to urządzenia stanowiące niezbędny element prawie że wszystkich zakładów, gdzie odbywają się procesy produkcyjne lub technologiczne. Ich celem jest integracja pracy sporej ilości sprzętów w jedną całość, która tworzy jeden system. Mówiąc inaczej, pozwalają na sterowanie całym ciągiem maszyn, które to pracują nad poszczególnymi etapami procesu. Panele grupują uzyskane z maszyn pomiary oraz umożliwiają ich wizualizacje w formie łatwej do analizy dla jednostki, która operuje panelem. Są więc takim łącznikiem pomiędzy ludźmi, a wszystkimi, działającymi maszynami.

Aktualne panele operatorskie proponują nam sporo rozmaitych innowacji, które gwarantują wygodę podczas ich użytkowania. Powszechnie używane są w chwili obecnej panele wyposażone w ekrany o różnorakich rozmiarach, co pozwala nam na wybranie tego, który odpowiada nam najlepiej. Bardzo często sterowane są przy użyciu interfejsów dotykowych, co pozwala na prostą obsługę całego urządzenia.

Oferta na naszym rynku jest wyjątkowo szeroka, zatem każdy z nas niewątpliwie odnajdzie panel, ,który spełniał będzie wszelkie wymagania i oczekiwania!

Zobacz: panele operatorskie zastosowanie

close
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu